Натуральні харчові ароматизатори виробляються шляхом застосування фізичних методів, таких як пресування, екстракція та дистиляція, з вихідних матеріалів рослинного чи тваринного походження.
Для отримання сухих порошків рослин (наприклад, часнику) використовують метод видалення води з початкової рослини або стискання соку за допомогою розпилення чи сублімації.
Щодо складу основних ароматичних компонентів і їх хімічної структури, ароматизатори, ідентичні природним, повністю відповідають їхній природі. У той час як частину компонентів або навіть весь ароматизатор можуть отримувати повністю штучним шляхом. Наприклад, ванілін та пара-оксифеніл-3-бутанон (основний ароматичний компонент для ароматизатора малини) синтезуються хімічним методом. Застосовуючи оптимізацію та вплив на ферментативні процеси та розвиток певних мікроорганізмів, отримують аромати сиру, вершкового масла, гірчиці та хріну.
Коптяні ароматизатори часто отримують шляхом екстрагування очищеного коптяного диму водою з подальшою концентрацією екстрактів. Процес отримання їх включає кілька етапів. Спочатку, здійснюючи оптимізацію ферментативних процесів дозрівання м’яса, отримують значну кількість попередників м’ясних ароматів. Після цього, здійснюючи розігрівання (наприклад, кип’ятіння та смаження), перетворюють попередники в м’ясні аромати. Інтенсивність аромату в таких продуктах вища від 20 до 50 разів порівняно з традиційними методами отримання м’ясопродуктів.
Штучний ароматизатор може бути синтезований із сотень хімічних сполук, які імітують природні аромати.
На відміну від інших добавок, ароматизатори не отримали окремих назв і в міжнародній практиці не позначаються літерами “Е”. Зазвичай на упаковці просто вказується на наявність ароматизатора в продукті.
Leave a reply